bankomaty_kh

Proč dělám to, co dělám na Google Mapách.

Ahoj všichni!

Vyskočila na mě notifikace Google fotek, jak  jsme seděli s Davidem Kováčem v Ostravě na večeři a povídali si o MapMakeru a přemýšleli nad jeho přednáškou na Devfestu 2015. Tak nás napadlo, že bychom mohli mít přednášku spolu. V restauraci  Aura se nedalo platit kartou a David šel hledat bankomat a jak mu obsluha popisovala cestu, vypadalo to, že ten bankomat je za rohem. No… byl o kapku dál. A když je večer a jste ve městě, které neznáte, tak je kapku těžké najít bankomat 😀

Vzal jsem jeho slova z přednášky a přetvořil je v realitu. Nejdříve jsem upravil bankomaty v mé rodné Kutné Hoře. Bankomaty jsem nafotil a upravil, aby je mohli ostatní najít, když je budou potřebovat.  Jen mě mrzí přístup agentury OMD, která spravuje místa na Googlu Komerční Bance. Nepochopitelně pro mě i pro ostatní uživatele map mají místa neustále špatně … 🙁

A pak mi zavolala Petra Fuksová z Inbornu, jestli bych chtěl pomoci MONETA Money Bank s místy na Googlu. Řekl sem si, že je to velká výzva a šel do toho. Musel jsem zkontrolovat 229 poboček – někde byl starý brand GE Money Bank, jinde nebyla pobočka vůbec nebo byly špatně kategorie, špatná umístění pinu ….

V současné době má MONETA Money Bank místa na Googlu ověřená a ladí se detaily, které napáchal robot při hromadném ověření na Google mapách. Je důležité procházet zápisy v rozhraní Moje firma na Googlu ručně pobočku po pobočce, a to kvůli aktualizacím, které udělali MapMakeři nebo Local Guides (Místní průvodci), aby se neznehodnocovala jejich dobrovolná práce!

Právě na bankomatech dělám a je jich hodně … cca 600. Rozhodli jsme se je neověřovat. Má to hned několik důvodů – ten hlavní je, aby klienti  MONETA Money Bank nevolali do bankomatu, když volají na pobočku.  Všichni MapMakeři dostávají info o tom, aby k bankomatům nepřidávali telefonní čísla a řeším i to, aby k bankomatům nepřidával telefonní čísla robot na Google mapách.

A co si vzít z tohoto článku?

Dělejte věci, které vás baví!

Kdybyste mi někdo před rokem řekl, že budu pomáhat MONETA Money Bank s místy na Googlu, zasmál bych se a odpověděl, ať se vrátíte na zem.
Cíl a to, proč dělám Google mapy je, aby ostatní našli místo, kam se potřebují dostat.

Mějte svůj tým!

O tom jsem psal v prvním článku na blogu.
Díky všem ostatním, kteří mi pomáháte!

Dělejte věci, co dávají smysl a zlepšujte se v nich!

Mě dávají smysl Google mapy, a proto pomáhám firmám i jednotlivcům s firemními zápisy do Googlu. A rozvíjím komunitu Local Guides v Čechách a na Slovensku.  
A nesmím zapomenout na mou srdcovku – Děláme Dobro.

Díky Davide, žes řekl svou myšlenku “když nevíte s čím začít, začněte s bankomatama.”

Díky Petro, že ti dalo smysl se mnou spolupracovat.

A restauraci Aura za to, že před rokem nebrala karty, protože bych nebyl dnes tam, kde jsem a dělal bych třeba úplně něco jinýho.

Potřebujete poradit, pomoct s firemním zápisem na Google, neboli se zápisem na Google Mapách?

Napište mi: zdenek@tenvelkej.cz a já Vám na míru udělám školení, jak spravovat profil Google moje firma.