kveterie_localguides

Google Local Guides – Místní průvodci

Zdravím všechny!

Dnes si přečtete o tom, jaké to je být LocalGuides na Google mapách. Nejdříve si povíme, co a proč Local Guides – Místní průvodci – dělají. Program Local Guides byl Googlem spuštěn v roce 2015. Místní průvodci – Local Guides hodnotí firemní místa hvězdami a píší na ně recenze, aby se ostatní zákazníci orientovali v kvalitě poskytovaných služeb.

Program Local Guides je rozdělen na 1 – 5 úrovní, ve kterých se sbírají body 🙂 Nejdůležitější úroveň v začátku je třetí; z důvodu, že v mobilní aplikaci se zobrazí hvězda a recenze Místního průvodce je umístěna na prvních místech u firemního místa.
Body se dají získat za vložení fotky, recenze, přidání nového místa, oprava stávajících firemních míst, odpovídáním na otázky.

body_mistni_pruvodce

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak hodnotit: snažte se být nestranní, pomozte ostatním rozhodnout se,
držte se skutečností, určujte nové trendy,

přidávejte fotky – vydají za tisíc slov.
Propagujte místní firmy!

Benefity:
vánoční dárky,
1 TB na Google Drive na 2 roky,
možnost se zúčastnit LG Summitu.

Navštěvuji různá města, přidávám hodnocení a fotky k památkám, firemním místům, v parcích fotím pomocí Street View sférické fotky.

příklad: práce Local Guides – Místních průvodců se odvíjí od samotného nákupu.

Na MDŽ jsem chtěl dát květinu kamarádce, která je z Turnova. Ten den jsem byl jinde a objednal jsem po internetu. Díval jsem do vyhledávače po dostupných květinářstvích  (link vyhledávání) a protože vím, že pozice ve vyhledávání někdy nejsou relevantní, kouknul jsem i na firemní místa v Google mapách. Otevřel jsem první odkaz na web a nic moc … Poté jsem narazil na  http://www.kveterie.cz/ a jejich motto: “…něco trochu jiného”, byl přesně moment, kdy jsem si řekl, odsud objednám! Přestože je web nedokonalý, je vidět, že se na něm pracuje 🙂  

Firemní profil Květerie na Google mapách byl ověřen, vyplněn, jsou u něj fotky a to mi dalo pocit, že můžu dostat kvalitní službu i květinu. Zavolal jsem tedy na uvedené číslo, ozvala se Adéla, která právě jela po dálnici. Řekl jsem Adéle svou představu o květině, kterou chci. Rozhodující bylo, když mi Adéla řekla “My květiny nerozvážíme, ale uděláme výjimku… “ tohle by měl mít v zásobě každý obchodník, dát zákazníkovi něco navíc 🙂  

Poté proběhl email s objednávkou a poslání peněz. Květina byla doručena již ten den odpoledne a kamarádka z ní měla radost. Proto je hodnocení na Google mapách takové, jaké je s tím, že jsem poté osobně  Adéle a Šárce poděkoval za to, jak to dělají a jako správný Local Guide jsem udělal i pár fotek.

Připojte se do programu  Local Guides – Místní průvodci a začněte hodnotit nejen firemní místa.

Web Local Guides – Místní průvodci

Komunita Local Guides ČR

Můj profil s recenzemi  

Korektura článku : Hana Fučíková

Leave a Comment