mediar_overeny_zapis_Google

Moje Firma na Google – Zápisy do Google Map

Proč mít ověřený firemní zápis na Googlu?

Rozdělil jsem zápis na části před ověřením a po ověření, abyste si udělali představu o rozdílech firemního zápisu na Googlu.

Základní firemní zápis je vždy zdarma. Může si jej udělat každý na Google Mapách a to přes prohlížeč na www.maps.google.com a na dané adrese si vytvoříte chybějící  firemní místo. Chybějící firmu lze také přidat přes mobilní zařízení v aplikaci Google Mapy z položky Přidejte chybějící firmu. Další možností, jak vytvořit firemní zápis je přes https://business.google.com, kde je přehledné rozhraní pro zadání všech údajů. Poslední možností je přidání firemního místa přes http://www.google.com/mapmaker, což  je online editor Google map a údajů. Vždy do zápisu zadávejte co nejvíce informací – přesný název firmy, adresu, telefonní číslo, webové stránky a nezapomeňte vybrat relevantní kategorii, do které vaše firma spadá.

Každý firemní zápis jde na kontrolu místním MapMakerům  (komunita lidí, co je baví dělat lepší Google Mapy).

Největší chybou ve firemním zápisu bývá špatný název. Často se objevuje např. Josef Novák – svatební fotograf.  Proč je to chyba?  V názvu je povoleno pouze jméno, značka – brand, v tomto případě správně “Josef Novák” a “svatební fotograf” ve firemním zápisu kategorie.

Ověření firemního zápisu se dělá přes rozhraní https://business.google.com/ – zde zadáte všechny údaje, přidáte fotky a zažádáte si o ověření. Poté Vám přijde dopis z Google obsahující kód, který zadáte k danému firemnímu zápisu. Po ověření máte firemní zápis ověřený a viditelný, ve vyhledávání Google v pravém sloupci, je Vám přiřazena ověřená G+ stránka, YouTube kanál, jsou přístupné statistiky, správa recenzí, možnost propojení s Adwords.

overene_firemni_misto_google_mediar

V čem Vám mohu pomoci při firemních zápisech na Google?

Jsem MapMaker a LocalGuides na Google. Čerpám informace a své know-how přímo z komunity, kterou zároveň rozvíjím v rámci GUG.cz, kde spolupořádám workshopy a přednášky na tato témata. Tím Vám šetřím čas a garantuji správnost firemního zápisu.

recenze_mediarweb_vyhledavani_mediar

 

 

 

 

 

 

Mohu Vám nabídnout různé možnosti spolupráce:

  1. kompletní zápis a správa firemního zápisu, nejdůležitější je včasná reakce na recenze
  2. školení pro Vás nebo zaměstnance, abyste mohli firemní zápis spravovat co nejlépe,
    starat se o své zákazníky v rámci recenzí  
  3. kompletní správa firemního zápisu, nejdůležitější je včasná reakce na recenze
  4. správa recenzí firemního zápisu

Potřebujete pomoci s firemním zápisem na Googlu nebo marketingovou strategií Vaší značky?

Napište mi zdenek@tenvelkej.cz


Veškeré informace na webu https://www.tenvelkej.cz
ceník firemních zápisů

Korektura článku : Hana Fučíková

 

Leave a Comment